Newsletter

GieldaWalut - Kantor internetowy

Oprócz licznych e-kantorów, na polskim rynku funkcjonują również platformy społecznościowej wymiany walut.

Najbardziej znanym takim portalem jest Walutomat, którego wielokrotnie opisywaliśmy. Wspomniany Walutomat niedawno zyskał ciekawego konkurenta. Mowa o platformie GieldaWalut, którą uruchomił operator innych popularnych serwisów wymiany walut (Amronet, PlusKantor).

Z myślą o czytelnikach zainteresowanych tanim zakupem waluty przez Internet, postanowiliśmy sprawdzić, jak dokładnie działa nowy serwis. Nasz opis krok po kroku prezentuje proces zakładania konta na GieldaWalut oraz możliwości tego serwisu w zakresie wymiany walut.

Do rejestracji na GieldaWalut nie potrzeba wielu formalności

Konieczność założenia swojego konta to perspektywa, która zniechęca wiele osób do próbowania możliwości nowych serwisów wymiany walut.

W przypadku portalu GieldaWalut, procedura rejestracyjna na szczęście nie jest zniechęcająca. Sporą zachętą dla nowych klientów, może być specjalna promocja. Osoby zakładające nowe konto na serwisie GieldaWalut, obecnie mogą liczyć na wymianę tańszą o 80% przez pierwszy miesiąc. Takie rozwiązanie oznacza, że standardowa prowizja za transakcję będzie wynosiła 0,04% zamiast 0,20% wartości wymiany. To przekłada się na obniżenie kosztów przykładowej wymiany 10 000 zł z 20 zł na 4 zł.

Czytelnicy naszego serwisu również mogą skorzystać ze specjalnej promocji, którą przygotował portal GieldaWalut. W tym celu, trzeba otworzyć porównanie kursów dla jakiejś waluty w platformach walutowych lub wszystkich serwisach (patrz poniżej) i kliknąć przycisk „Załóż konto >” przy nazwie Giełda Walut.

GieldaWalut

Po kliknięciu bezpiecznego linka z naszej porównywarki, internauta zostanie przeniesiony na stronę serwisu GieldaWalut (patrz poniższa grafika). Warto zwrócić uwagę, że opisywany portal na powitalnej stronie informuje o trwającej promocji oraz jej zasadach. Osoby zainteresowane promocyjną ofertą GieldaWalut, powinny kliknąć na przycisk „Załóż darmowe konto >”.

W dalszej kolejności, internauta zainteresowany założeniem konta, zostanie przeniesiony do formularza rejestracyjnego (patrz poniższa grafika).

W tym miejscu, trzeba podać swój adres e-mail oraz hasło do przyszłego konta. Jeżeli posiadamy jakiś kod promocyjny, to konieczne jest zaznaczenie pola „Mam kod rabatowy / email polecającego” i wpisanie takiego kodu w pojawiającym się polu.

Kod promocyjny dla nowych klientów (zapewniający obniżkę prowizji o 80% przez pierwszy miesiąc) to „SuperMiesiąc80”. Po wpisaniu niezbędnych danych oraz kodu, warto jeszcze zajrzeć do regulaminu serwisu podlinkowanego przez operatora. W dalszej kolejności, akceptujemy warunki regulaminu poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola i klikamy na przycisk „Załóż konto >”.

Po wypełnieniu poprzedniego formularza, wniosek o bezpłatne konto na serwisie GieldaWalut jest już pomyślnie złożony.

Przed pierwszym zalogowaniem się na nowe konto, trzeba będzie je aktywować. O konieczności wykonania takiego potwierdzenia informuje komunikat, który zobaczymy po wypełnieniu poprzedniego formularza (patrz poniższa grafika). Na tej samej stronie można również ponownie wysłać potwierdzający e-mail.

Przed wykonaniem tego kroku, warto jednak sprawdzić, czy wiadomość od GieldaWalut nie została omyłkowo usunięta lub potraktowana jako uciążliwa reklama przez nasz program pocztowy.

Po zalogowaniu się na konto e-mailowe, wśród otrzymanych wiadomości powinniśmy znaleźć rejestracyjny mail od serwisu GieldaWalut (patrz poniżej). W tej wiadomości bez problemu znajdziemy link, który trzeba kliknąć w celu potwierdzenia aktywacji konta.

Link z wiadomości rejestracyjnej, powinien nas przenieść z powrotem na stronę GieldaWalut.com (patrz kolejna grafika). W tym miejscu zobaczymy potwierdzenie aktywacji konta oraz pola, do których trzeba wpisać login (e-mail podany podczas rejestracji) oraz hasło. Po wpisaniu wymaganych informacji, klikamy na przycisk „Zaloguj się”. W tym miejscu można również wybrać opcję zapamiętywania hasła na aktualnym komputerze oraz utworzenia nowego hasła.

Swoje dane warto uzupełnić jeszcze przed pierwszą wymianą walut

Osobom zaczynającym wymianę walut na jakimś serwisie, zalecamy najpierw uzupełnić potrzebne informacje. Dzięki takiemu ukończeniu wszystkich wymaganych czynności, później można się już skupić tylko na wymianie waluty.

Uzupełnianie potrzebnych informacji można rozpocząć już po pierwszym zalogowaniu się do serwisu GieldaWalut (patrz poniższa grafika). Po wpisaniu loginu oraz hasła, zobaczymy estetyczny panel główny z zestawieniem sald wszystkich obsługiwanych walut (PLN, EUR, USD, GBP, CHF oraz RUB). Na początku te salda będą oczywiście zerowe, gdyż nie została jeszcze dokonana żadna wpłata. Warto zwrócić uwagę, że poniżej zestawienia sald, serwis GieldaWalut podaje również aktualną wysokość prowizji. W analizowanym przykładzie, ta stawka wynosi jedynie 0,04%, co oznacza skorzystanie z promocji dla nowych klientów.

Wróćmy jednak do tematu danych: aby je uzupełnić, trzeba kliknąć na przycisk „Moje dane i Konta bankowe” widoczny na górnej niebieskiej belce serwisu (patrz poniżej). Po ukazaniu się formularza, powinniśmy do niego wpisać m.in. numer telefonu komórkowego. Na ten numer GSM będą przychodziły SMS-y z kodami potwierdzającymi np. dodanie konta bankowego albo wypłatę środków.

W dalszej kolejności, określamy charakter naszego konta (prywatne/firmowe) oraz podajemy personalia (imię, nazwisko), numer PESEL oraz aktualny adres. Klienci firmowi w tym miejscu będą musieli podać dane swojego przedsiębiorstwa (np. numer NIP). Po wpisaniu odpowiednich informacji, zatwierdzamy je poprzez kliknięcie przycisku „Zapisz >”.

Podane informacje można jeszcze raz zobaczyć na kolejnym ekranie. Warto zwrócić uwagę, że w tym samym miejscu (sekcja „Moje dane i Konta bankowe”) znajdują się przyciski pozwalające na edycję danych (poza imieniem i nazwiskiem) w dowolnym momencie (patrz poniższa grafika). Klienci serwisu GieldaWalut, nie muszą się obawiać o bezpieczeństwo podawanych informacji, gdyż opisywany portal jest prowadzony przez zarejestrowaną w Polsce spółkę Payholding. Ta firma o sporym kapitale zakładowym (700 000 zł), dała się już poznać jako operator cenionego i popularnego serwisu Amronet.pl.

Przeczytaj więcej o ofercie serwisu Amronet.pl na naszym blogu >

W ramach kolejnego kroku, warto zdefiniować swoje konta bankowe. Jak się później okaże, takie rozwiązanie znacząco przyspiesza pierwszą wypłatę środków. Formularz do dodawania kont bankowych, znajdziemy w zakładce „Konta bankowe” (pod przyciskiem „Moje dane i Konta bankowe” na górnej belce serwisu).

W odpowiednim formularzu, trzeba wybrać walutę używanego konta, kod kraju (PL – dla rachunków prowadzonych w polskich bankach) oraz wpisać jego numer. Jeśli nie są Państwo właścicielem rachunku proszę zaznaczyć opcję „Nie jestem właścicielem rachunku” i uzupełnić dane posiadacza rachunku. Można również opcjonalnie nazwać dodawany rachunek w polu „Mój opis rachunku”, np. rachunek w EUR. Serwis Giełda Walut automatycznie zidentyfikuje bank prowadzący rachunek na podstawie pierwszych cyfr wpisanego numeru. To bardzo ciekawe rozwiązanie. Gdy właściwe informacje są już wpisane, to klikamy przycisk „DODAJ KONTO”.

W GiełdaWalut.com jest możliwość dodawania rachunków zagranicznych bezpośrednio przez użytkownika. W tym celu wystarczy zaznaczyć kod kraju, w którym prowadzony jest dany rachunek bankowy. Do wyboru są kody aż 72 krajów.

W ramach następnego etapu, opisywany serwis jeszcze raz pokazuje dane konta i prosi o ich potwierdzenie. Po kliknięciu przycisku „Akceptuj”, można się spodziewać nadejścia SMS-a z kodem weryfikacyjnym. Takie zabezpieczenie znacząco utrudnia kradzież środków po ewentualnym włamaniu na konto użytkownika Giełdy Walut.

Kod zabezpieczający z SMS-a, trzeba wpisać do odpowiedniego pola, która jest zaznaczone poniżej. Po przepisaniu kodu, klikamy na przycisk „AKCEPTUJ”.

W kolejnym oknie zobaczymy potwierdzenie dodania rachunku bankowego. W identyczny sposób, można dodać inne rachunki (niekoniecznie po pierwszym zalogowaniu do portalu). Gdy potrzebne rachunki są już zweryfikowane, to można przejść do wpłaty środków.

Wpłacenie środków przeznaczonych do wymiany, rozpoczynamy od kliknięcia na przycisk „Moja GieldaWalut” z górnej belki serwisu. W dalszej kolejności, wybieramy opcję „Wpłaty” (patrz poniższa grafika). Wtedy ukaże się specjalny formularz. Wybieramy w nim walutę wpłaty oraz bank, z którego będą wysyłane środki.

W odpowiedzi serwis Giełda Walut generuje odpowiednie dane do wykonania przelewu (numer konta, adres odbiorcy oraz tytuł przelewu). Warto pamiętać o tym ostatnim elemencie, gdyż niepodanie tytułu przelewu skomplikuje księgowanie środków na portalu GieldaWalut.

Ważną kwestią jest czas oczekiwania na wpłatę z banku. W naszym przykładzie, wpłata wykonana wieczorem (z ING), znajdowała się w wewnętrznym portfelu walutowym GieldaWalut już następnego dnia około 10:00 rano. Posiadacze kont w bankach zintegrowanych z opisywanym serwisem (BZ WBK, PKO BP, mBank, BGŻ BNP, Alior, Pekao SA, Millennium, Raiffeisen), mogą liczyć na jeszcze szybsze wpłaty.

Po zaksięgowaniu wpłaty na platformie Giełda Walut, jej klient każdorazowo otrzymuje odpowiednią wiadomość na swój adres e-mail (patrz poniżej). W takim powiadomieniu, znajdziemy ważne informacje o wpłacie. Po otrzymaniu odpowiedniej wiadomości z potwierdzeniem wpłaty, można już zalogować się do portalu GieldaWalut i wykonać pierwszą transakcję. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpłacone pieniądze bezpiecznie poczekały na wymianę. Opisywana giełda walutowa nie pobiera żadnych opłat za przechowywanie zdeponowanych środków.

W Giełdzie Walut mamy do wyboru najlepszą ofertę lub swój kurs

Wcześniej wykonaną wpłatę, można sprawdzić po zalogowaniu się na portalu Giełda Walut (patrz poniżej). Wpłacone środki powinny być widoczne w zestawieniu sald. W naszym przykładzie chodzi o 20 zł, które zostało wpłacone celem wymiany na euro.

Gdy zdecydujemy się na wymianę środków, to trzeba będzie kliknąć w przycisk „Nowe zlecenie wymiany” widoczny na górze serwisu (patrz poniżej). Wówczas otworzy się przejrzysty panel transakcyjny, w którym zobaczymy kalkulator, wykres z kursami światowego rynku międzybankowego oraz zestawienie aktualnych ofert kupna i sprzedaży składanych przez użytkowników. Obecność tego ostatniego elementu wynika ze specyfiki portalu GieldaWalut. Warto pamiętać, że wspomniany serwis jako platforma społecznościowa nie sprzedaje waluty, lecz pośredniczy w transakcjach realizowanych przez użytkowników i zapewnia bezpieczeństwo rozliczeń. Za zabezpieczenie każdej transakcji, pobierana jest niewielka prowizja (standardowa stawka: 0,20% wartości wymiany). W ramach standardowej oferty serwisu Giełda Walut (poza promocją dla nowych klientów), stawki prowizji wyglądają następująco:

  • obrót miesięczny do 200 000 zł – prowizja 0,20%

  • obrót miesięczny od 200 000 zł do 1 000 000 zł – prowizja 0,15% (rabat 25%)

  • obrót miesięczny od 1 000 000 zł do 3 000 000 zł – prowizja 0,10% (rabat 50%)

  • obrót miesięczny powyżej 3 000 000 zł – prowizja 0,08% (rabat 60%)

Jak widać, analizowany serwis premiuje osoby oraz firmy wykonujące wymianę o dużej wartości.

Warto zwrócić uwagę, że platforma walutowa Giełda Walut podobnie jak inne tego typu serwisy, oferuje dwa warianty przeprowadzenia transakcji. Pierwsze rozwiązanie polega na wykorzystaniu najlepszej dostępnej obecnie oferty innych użytkowników. Analizowany portal sam wyszukuje taką optymalną ofertę, co pozwala na szybkie sfinalizowanie transakcji. W ramach alternatywy, użytkownik GieldaWalut może samodzielnie podać oczekiwany kurs i poczekać aż jakiś internauta przyjmie taką walutową ofertę. Wówczas transakcja zostanie automatycznie rozliczona. Platforma walutowa oczywiście nie może zagwarantować, że szybko znajdzie się osoba akceptująca warunki naszej oferty. Problem ze znalezieniem kontrahenta, na pewno pojawi się wtedy, gdy indywidualna oferta będzie mało korzystna w stosunku do aktualnych notowań danej waluty.

W ramach naszego przykładu, wybieramy pierwsze rozwiązanie, czyli wymianę po najlepszym kursie. Tryb wymiany można zmienić po wyborze odpowiedniej opcji w kalkulatorze walutowym (patrz poniższa grafika). Oprócz wspomnianego trybu, trzeba również określić kierunek wymiany (przykład: wymiana PLN na EUR) oraz podać wartość transakcji. Gdy wszystkie warunki są sprecyzowane, internauta powinien kliknąć przycisk „rozpocznij”.

W ramach następnego kroku, analizowany serwis prosi użytkownika o potwierdzenie zlecenia (patrz poniżej). Wybór zatwierdza się poprzez kliknięcie przycisku „Akceptuj >”.

W analizowanym przykładzie, transakcja została natychmiast rozliczona, a serwis Giełda Walut wysłał na e-mail potwierdzenie wykonanej operacji (patrz poniżej). W takim potwierdzeniu można znaleźć m.in. informacje o pobranej prowizji. Za przykładową transakcję serwis GieldaWalut pobrał tylko 1 eurocenta.

Skutki transakcji można zauważyć również w kalkulatorze, który zawsze pokazuje kwotę aktualnie dostępnych środków (patrz kolejna grafika).

O zmianach w portfelu walutowym klienta, świadczy również zestawienie sald widoczne na stronie głównej analizowanego serwisu (patrz poniżej). W naszym przykładzie, zmalało saldo wyrażone w złotych i jednocześnie pojawiły się euro na odpowiednim wewnętrznym koncie. Te środki można wypłacić w dowolnym momencie (podobnie jak pozostałą kwotę w złotych).

W nawiązaniu do zestawienia widocznego na stronie głównej serwisu, warto również wspomnieć o jeszcze jednej kwestii. Po kliknięciu na opcję „historia operacji” (patrz powyższa i poniższa grafika), klient ma dostęp do dokładnego zestawienia wpłat i transakcji, które można filtrować np. ze względu na datę. Taka opcja przyda się osobom zlecającym wiele operacji.

Wypłata środków z GieldaWalut jest szybka i stosunkowo tania

Po każdej wymianie walut, użytkownik analizowanego serwisu wcześniej czy później zdecyduje się na wypłatę środków. Taka operacja nie jest kłopotliwa. Żadnych opłat za nią nie poniosą wszystkie osoby wypłacające środki w PLN oraz klienci zintegrowanych banków (poza mBankiem) wykonujący przelew walutowy. Przelewy walutowe w ramach grupy mBanku, wiążą się z kosztem 5 zł dla waluty EUR oraz 10 zł dla walut CHF, USD i GBP. Przelanie waluty do pozostałych banków kosztuje równowartość 5 zł (EUR) lub równowartość 9 zł (USD, GBP, CHF i RUB). W analizowanym przykładzie, za przelew euro do ING Banku Śląskiego trzeba będzie zapłacić 5 zł.

Kolejną ważną kwestią jest czas realizacji przelewu. Osoby przelewające euro, po dopłaceniu 220 zł mogą wykupić opcję ekspresową, która zapewnia doręczenie środków w tym samym dniu roboczym do 17:00 (pod warunkiem zlecenia operacji przed 13:00). Standardowy przelew w euro, „dojdzie” do odbiorcy z niezintegrowanego banku w kolejnym dniu roboczym. Analogiczny czas realizacji przelewów w innych walutach to dwa dni robocze (pod warunkiem złożenia dyspozycji przed 15:00). Jeżeli odbiorca przelewu posiada konto w jednym z banków zintegrowanych z serwisem GieldaWalut, to każdy przelew (zarówno walutowy, jak i złotówkowy) zostanie zaksięgowany tego samego dnia roboczego.

Proces wypłaty środków trzeba rozpocząć poprzez kliknięcie przycisku „Moja GieldaWalut” na górnej belce serwisu i późniejszy wybór opcji „Wypłaty” (patrz poniższa grafika). W dalszej kolejności, wybiera się walutę do wypłaty. Na tej podstawie, serwis Giełda Walut automatycznie dobiera jedno ze zdefiniowanych kont. Takie sprytne rozwiązanie chroni klienta przed niekorzystnym przewalutowaniem środków po wpłacie na niewłaściwy rachunek (przykład: wpłata dolarów na konto prowadzone w euro spowoduje przeliczenie całej kwoty po niekorzystnym kursie USD/EUR z tabeli banku).

W formularzu widocznym na poniższej grafice, można również wybrać dodatkowy tytuł przelewu oraz wspomniany tryb ekspresowy dla operacji w euro. Obowiązkowe jest podanie przelewanej kwoty. Dzięki wygodnej opcji „Wypłać całość”, można od razu przesłać wszystkie środki w danej walucie. Po wpisaniu kwoty przelewu i wyborze wszystkich opcji, zlecenie potwierdza się przyciskiem „Wypłać pieniądze”.

W odpowiedzi na wysłaną dyspozycję wypłaty, portal Giełda Walut jeszcze raz podaje parametry operacji i prosi o jej potwierdzenie (patrz poniższa grafika). Swój wybór można zatwierdzić przyciskiem „Akceptuj >”.

W ramach kolejnego kroku, trzeba przepisać kod zabezpieczający otrzymany w SMS-ie i po raz kolejny kliknąć przycisk „Akceptuj >” (patrz poniżej).

Po zatwierdzeniu wypłaty, portal Giełda Walut wyświetli jeszcze odpowiednie potwierdzenie (patrz kolejna grafika).

Osoba wypłacająca środki, otrzyma również wiadomość ze szczegółami tego zlecenia na swój e-mail (zobacz przykładowe powiadomienie poniżej).

Po zleceniu wypłaty z serwisu GieldaWalut, pozostaje już tylko czekać na otrzymanie pieniędzy. Jak pokazał nasz przykład, korzystanie ze wspomnianego portalu nie jest trudne. Nowym użytkownikom pomaga przejrzysty wygląd formularzy i brak zbytecznych opcji. W razie problemów, użytkownicy Giełdy Walut mogą skorzystać z pomocy infolinii lub podpowiedzi wyświetlanych po kliknięciu przycisku „INFO” (zobacz ostatnia grafika).

W razie wątpliwości dotyczących portalu Giełda Walut, można również skorzystać z naszej pomocy i wpisać swoje pytanie w komentarzu.

Osoby zainteresowane innym serwisem prowadzonym przez tę samą firmę (Payholding), zapraszamy do przeczytania podobnego przewodnika dotyczącego e-kantoru PlusKantor.

Wolisz kupować walutę od kantoru? Zobacz nasz przewodnik dotyczący korzystania z PlusKantor.pl >

 

Dane podstawowe
Nazwa, firma: Payholding
Forma prawna: sp. z o.o.
Siedziba: Wrocław
Rok powstania: 2012
Wysokość kapitału: 700 000 zł
Start w internecie: 2017
Oferta
Liczba placówek stacjonarnych: 0
Godziny transakcji: 24/7
Próg transakcji: min. 1 jednostka
Interwał zmiany kursu: 5 sekund
Możliwość negocjacji: Tak
Polecenia przelewu: -
Planer spłaty kredytu: -
Przelewy zagraniczne: Tak
Przelewy do obcych: Tak
Wersja mobilna: Tak
Aplikacje, narzędzia, wyjątkowe elementy oferty: natychmiastowe automatyczne księgowanie środków wpłacanych oraz wypłacanych przez Klientów oraz ich widoczność w portfelu. Przelewy ekspresowe. Banki zintegrowane z platformą. Obsługa wszystkich banków w Polsce i na świecie. Zdobyte 7 Certyfikatów 4 Certyfikaty: Certyfikat "Dobra Marka 2016", "Laur Eksperta 2016 / 2017","Laur Konsumenta Odkrycie Roku 2016", "Laur Konsumenta 2017", „Dobra Marka 2017”, „Laur Konsumenta 2018”, „Laur Eksperta 2018 / 2019”, jak również certyfikaty "Rzetelna Firma" oraz "Firma Wiarygodna Finansowo".
Posiadane rachunki w bankach (13): Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Kredyt Bank, BPH, PEKAO, PKO BP, mBank, Raiffeisen POLBANK, Nordea Bank, Multibank, BRE, Millenium
Obsługiwane waluty (0):
Bezpieczeństwo
Predefiowanie rach. bank.: Tak
Certyfikat SSL: Tak
Rozszerzony certyfikat SSL: Tak
Wer. tożsamości użytk.: Tak
Kody SMS: Tak
Komunikaty SMS: Tak
Komunikaty E-mail: Tak
Konieczność zabezp. śr. fin.: Tak
Blokady transakcji w toku: -
Stały monitoring transakcji: Tak
Zbiór GIODO: Tak
Inne: -
Koszty, formalności
Koszt założenia rachunku: 0 zł
Koszt prowadzenia rachunku: 0 zł
Opłaty od transakcji: 0,08% - 0,20%
Rodzaj umowy: akceptacja elektronicznego regulaminu
Opinie o kantorze "GieldaWalut"

Przejdź na stronę www kantoru » Promocja Kantor internetowy GieldaWalut w Kurencja.com