Newsletter

Całe wakacje bez żadnego spreadu. Da się!

Jedziesz na wakacje, wydasz dużo pieniędzy w walucie? Podpowiemy Ci jak nie zapłacić w ogóle spreadu.

Wakacje 2014. Jakie będą kursy walut?

Ostatnio pisaliśmy, że tegoroczne wakacje powinny być spokojniejsze i tańsze niż ubiegłoroczne dla tych co będą płacić w walucie za wczasy zagraniczne.

Mimo, że nadal wszystko na to wskazuje, że za euro i dolara zapłacimy mniej niż przed rokiem, to jednak w ciągu zaledwie dwóch ostatnich tygodni doszły czynniki, które mocno osłabiły złotówkę w porównaniu z końcem maja.

Pierwszy czynnik podrażający tegoroczne wakacje jest wewnętrzny - afera taśmowa. Za sprawą zamieszania, wątpliwości o stabilność rządu i państwa złotówka osłabiła się o kilka groszy do euro i dolara.

Drugi element ma charakter zewnętrzny, a nawet odległy. Chodzi o rebelię w Iraku, która skutecznie podnosi cenę ropy na świecie i paliw w Polsce (już o parę groszy na litrze z potencjałem, podobno, do nawet 30 groszy na litrze).

Niestety, nikt nie zna przyszłości, a prognozowanie kursów walutowych jest jedną z najtrudniejszych rzeczy.

Ale są ruchy, które możemy zrobić, i które pozwolą nam zaoszczędzić kilka procent niezależnie od kursu, który będzie na rynku.

Doradzimy Wam jak zapewnić sobie najtańsze z możliwych zagraniczne wakacje w 2014 r.

Założenia

Posłużmy się przykładem z ostatniego tekstu o kartach walutowych.

Załóżmy zatem, że jedziemy na wczasy rodzinne do Włoch i wydamy w euro równowartość ok. 10 000 zł.

Poprzednio pisaliśmy, że najwięcej oszczędzimy płacąc na miejscu (albo za rezerwację) kartą walutową, przedstawialiśmy także aktualną na lato 2014 r. ofertę tych kart.

No, dobrze, ale kartę walutową trzeba wcześniej zasilić walutą.

Najlepiej, jak zawsze, waluty kupić w internecie, ale czy można coś więcej wycisnąć poza najlepszym kursem widocznym w naszej tabeli?

Można. Wystarczy całą operację trochę sprytniej zorganizować.

 

Sprytny sposób na jeszcze tańsze wakacje walutowe

 

Aby najwięcej osiągnąć musimy maksymalnie wykorzystać dostępne promocje i dobrze przelać waluty między kontami, według następującego schematu:

 

1. Załóż konto w Kantorze Alior

Z naszej analizy wynika, że karty walutowe Kantoru Alior są najlepszą opcją, jeśli zależy nam na elastycznym, tanim, bez uciążliwych limitów i debetowym (a nie pre-paidowym) rozwiązaniu.

Oczywiście, przedstawiona koncepcja zadziała także w przypadku kart przedpłaconych wydawanych m. in. przez Fritz Exchange, inKantor, Cinkciarz, Kantorię.

Aby móc korzystać w pełni z karty debetowej wydawanej przez Alior Kantor musimy mieć w nim konto, a konkretnie konto w walucie, do którego będzie przypisana karta.  

Tutaj możesz zapoznać się z naszą instrukcją zakładania konta w Kantorze Alior.

 

2. Wyrób kartę/karty walutowe

Alior Kantor wydaje karty walutowe w: EUR, USD, GBP, CHF i są one bezpłatne do rachunku pod warunkiem, że dokonamy chociaż jednej transakcji w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ważności.

Karta walutowa kantoru Alior używana w sklepach i internecie nie generuje żadnych dodatkowych prowizji. Również, pierwsza wypłata gotówki z bankomatu w miesiącu jest za darmo.

Kiedy już będziesz miał konto w Kantorze Alior i kartę walutową do niego możesz zacząć korzystać: płacić walutami z kursem znacznie lepszym niż wymieni Ci bank, który wydał zwykłą, złotową kartę debetową, czy kredytową.

Ale możesz zyskać jeszcze więcej, pod warunkiem, że wymienisz waluty po najlepszym możliwym kursie rynkowym - czyli zupełnie bez spreadu i przelejesz na swoje konto walutowe w Kantorze Alior.

 

3. Załóż konto w kantorach z najlepszymi promocjami

Ok, mamy już kartę walutową do płacenia za granicą, teraz poszukajmy najtańszej waluty, zupełnie bez spreadu.

Najkorzystniejsze oferty znajdziesz obecnie w:

1. TopKantor

- który, jako jedyny na rynku umożliwia zakup aż 2 000 jednostek waluty spośród: EUR/USD/GBP/CHF.

Jest to więcej idealna oferta dla nas, bo w naszym przykładzie będziemy potrzebować euro o równowartości aż 10 000 zł.  Co więcej, oferta TopKantor nie jest ograniczona czasowo. Trzeba tylko  pamiętać, aby całą dużą wymianę walut na wakację przeprowadzić w jednym zleceniu, bo promocja dotyczy jednorazowej transakcji.

Wadą (ale nie w przypadku przeciętnych wakacji-;) ) jest to, że zakupy walut w TopKantor są dostępne dla kwot nie niższych niż 2 000 zł.

2. InternetowymKantorze.pl

- tu warunki są nieco gorsze jeśli chodzi o limit jednostek i czas do wykorzystania, bo do dyspozycji mamy
1 000 jednostek: EUR/USD/GBP/CHF, w okresie pierwszych 3 miesięcy od założenia konta.

Z drugiej strony nie mamy tutaj żadnego dolnego limitu transakcji.

 

4. Skorzystaj z promocji i wymień walutę

Po wyborze oferty, która najbardziej Ci odpowiada, załóż konto w TopKantor albo InternetowymKantorze.pl, przelej złotówki i wymień na potrzebne waluty (w naszym przykładzie będzie to euro).

 

5. Przelej środki na konto walutowe do kantoru Alior

Kiedy już wymienisz środki bez spreadu, przelej je zwrotnie na swoje konto do Kantoru Alior.

Operacja ta jest bezpłatna zarówno w TopKantorze jak i InternetowymKantorze.pl bo obydwa kantory posiadają konta w Alior Banku.

 

6. Zabierz kartę na wakację, baw się i odpoczywaj

W tym punkcie pozostaje już tylko spakować się i jechać na wakacje.

Nie zapomnij tylko zabrać ze sobą karty walutowej;)

 


comments powered by Disqus